LICHTLAB

Licht verandert wat we zien.

Eén licht. Vier achtergronden. Ontdek hoe kleur, temperatuur en richting onze waarneming van een object veranderen.

De instellingen gelden voor alle vier de ruimtes.

Lichtinstellingen

97 PBR-texturen van Poly Haven en ambientCG: foto’s, scans en procedurele materialen. Geladen bij selectie.

Illustratieve visuele vergelijking, geen fotometrische berekening of spectrale reproductie. Alle achtergronden hebben hetzelfde zwakke, neutrale omgevingslicht.

3D-modellen: Rico Cilliers en Tina / Poly Haven · CC0
THE LIGHT LAB · 02

Lichtkwaliteit

Generieke CIE-referentiespectra, geen handelsproducten. TCS-stalen tonen kleuren, geen materiaalfoto’s. CRI/R9 en TM-30-18 volgen uit het spectrum; intensiteit en optiek veranderen deze indices niet. Witgeadapteerde sRGB-weergave, begrensd door het scherm.

Selecteer een staal om te vergroten. Elk paar toont hetzelfde oppervlak onder lichtbron A en B.

De dagdelen illustreren spectra, geen metingen op een bepaalde tijd of plaats. Natuurlijk licht varieert met atmosfeer en omgeving. CRI gebruikt een referentie met vergelijkbare kleurtemperatuur; CRI 100 betekent geen wit of koel licht.

SIM-CRI 60–99 zijn synthetische leerspectra: CIE LED-RGB1 wordt gemengd met een ideale 2840 K-referentie en de resulterende CRI wordt berekend. Dit zijn geen producten of metingen van een specifieke led.

Elke staal vergelijkt A en B zonder het verschil te vergroten. ΔE00 wordt vóór gamutbeperking berekend. Nul is gelijk; grotere waarden betekenen grotere verschillen. ΔE00 wordt na aanpassing aan D65 berekend en verandert niet met de visuele witbalans.

Toepassing: Kleurenkaart

Toepassing selecteert relevante kleurstalen; er worden geen foto’s geladen of spectra gewijzigd.

TCS01 · Grijsrood · TCS02 · Grijsgeel · TCS03 · Geelgroen · TCS04 · Zachtgroen · TCS05 · Blauwgroen · TCS06 · Lichtblauw · TCS07 · Lichtviolet · TCS08 · Roodpaars · TCS09 · Sterk rood · TCS10 · Sterk geel · TCS11 · Sterk groen · TCS12 · Sterk blauw · TCS13 · Huidroze · TCS14 · Olijfgroen

Kies een A/B-vak om het kleurstaal te vergroten. De kaart bevat 14 kleuren; toepassingen tonen er zes.

Spectrale verdeling · LED-RGB1
380 nm780 nm380450500550600650700780
Spectrale verdeling · Ideale CRI 100-referentie
380 nm780 nm380450500550600650700780
Lichtinstellingen
Gegevens en methode

CIE 2018 · DOI 10.25039/CIE.DS.vgssnyfg · CC BY-SA 4.0. Colour Science 0.4.7 · CRI CIE 1995 / ANSI/IES TM-30-18 · TCS 01–14 · Bradford → sRGB.

CIE · Referentiespectrum · Gegevens en methode · JSON · CC BY-SA 4.0
Licht begrijpen

K · CCT

Kleurtemperatuur: 2700 K warm, 6500 K koel. Geen maat voor vermogen of kleurgetrouwheid.

CRI · Ra

Gemiddelde van acht weinig verzadigde kleuren, tot 100. Controleer ook R9 en TM-30.

R9

Verzadigd rood: huid, voedsel en hout. Kan negatief zijn ondanks hoge Ra.

TM-30 · Rf

Getrouwheid van 99 stalen, tot 100. Vergelijk soortgelijke kleurtemperaturen; niet gelijk aan CRI.

TM-30 · Rg

Gamutoppervlak: 100 is gelijk aan referentie; hoger meestal meer gemiddelde verzadiging. Hoger is niet vanzelf beter.

SPD · nm

Energie per golflengte. Gelijke kelvin kunnen kleuren verschillend weergeven. Een scherm vervangt geen fysieke staal.

Elke staal vergelijkt A en B zonder het verschil te vergroten. ΔE00 wordt vóór gamutbeperking berekend. Nul is gelijk; grotere waarden betekenen grotere verschillen.

Referentie, geen led: A · D50 · D65 · 3000 K.

Leds met hoge kleurgetrouwheid

Orluna Origin Natural · CRI 98 · R9 99

Waveform ABSOLUTE SERIES · CRI 99 · 6500 K

Energie per golflengte. Gelijke kelvin kunnen kleuren verschillend weergeven. Een scherm vervangt geen fysieke staal.

Golflengte ↔ Frequentie · Fotonenergie380450500550600650700780
550 nm · #00ff00 · 545.08 THz · 2.254 eV

nm betekent nanometer. Kleuren zijn sRGB-benaderingen; een scherm geeft geen monochromatisch licht of de werkelijke helderheid weer.

ν = c / λ · E = hν · c = 299 792 458 m/s

CIE 1931 · 2° · XYZ → sRGB

CRI Ra vat acht kleurstalen samen; R9 beoordeelt verzadigd rood. TM-30 Rf beschrijft gemiddelde kleurgetrouwheid en Rg het gamutoppervlak ten opzichte van de referentie: 100 betekent hetzelfde oppervlak, niet maximale kwaliteit. Vergelijk ook de kleurtemperaturen.

Prestaties vergelijken
ReferentiespectrumKCRI RaR9RfRg
LED-B1273381.812.684.196.1
LED-B2299882.817.684.396.6
LED-B3410284.823.885.397.9
LED-B4510976.8-1.676.995.5
LED-B5659880.26.979.594.1
LED-BH1285191.873.585.2106.8
LED-RGB1284057.1-34.271107
LED-V1272495.397.987.3101.9
LED-V2406995.79594.199.3
REF-A2856100100100100
REF-D505002100100100100
REF-D656503100100100100
Ideale CRI 100-referentie3000100100100100
Warme zonsopkomst / zonsondergang · ideaal model2200100100100100
Warme ochtend · daglichtmodel400197.991.396.599.1
Middag · daglichtmodel550210099.9100100
Bewolkte hemel · daglichtmodel7505100100100100
Schaduw / blauwe hemel · daglichtmodel10005100100100100
SIM-CRI60284060-25.872.9106.9
SIM-CRI70284070479.4106
SIM-CRI8028408034.886.1104.5
SIM-CRI9028409066.893102.5
SIM-CRI9528409583.296.5101.3
SIM-CRI9828409893.298.6100.6
SIM-CRI9928409996.699.3100.3
THE LIGHT LAB · 03

Dynamisch pixellicht

Demonstratie van adresseerbare LEDs: elke pixel heeft een eigen kleur. Omgevingslicht wordt per groep benaderd. Lutron-compatibiliteit hangt af van controller en integratie.

Het pixelaantal verandert de kleurresolutie bij ongeveer gelijk totaal vermogen. Diffusie mengt licht zonder afmetingen te veranderen. Paletpunten beperken de kleuren niet.

Lichtinstellingen
Gegevens en methode · SPI / RGBW · ENTTEC
THE LIGHT LAB · 04

Ontwerptools

Indicatieve berekeningen met vermelde aannames. Geen vervanging voor lichtberekeningen of elektrische dimensionering door de fabrikant. Er is geen universele omzetting van lumen naar nits.

Bundel en afstand

Bereken de bundeldiameter en centrale verlichtingssterkte op een vlak bij een bepaalde afstand.

Bij een FWHM-hoek is de diameter de contour bij 50% intensiteit, niet de rand van het licht. Alleen ronde bundels.

Resultaat

Ø 192.9 cm

Bundeldiameter: 192.9 cm

Verlichtingssterkte: 142.4 lx

D = 2d tan(θ/2) · E = I/dₘ² (0°)

Vlak loodrecht op de bundelas en puntbron in het verre veld. Candela uit fotometrische gegevens, niet uit kleur of percentage.

Gegevens en methode · Konica Minolta

Armatuurschatting

Schat het aantal armaturen voor een gemiddelde verlichtingssterkte op een oppervlak.

Resultaat

13

Geschat aantal

N = ⌈A × E / (Φ × UF × MF)⌉

Lumenmethode voor gemiddelde verlichtingssterkte. Vul projectgebonden UF/MF in. Berekent geen gelijkmatigheid, verblinding of puntverdeling.

Gegevens en methode · Konica Minolta

LED-strips en voeding

Bereken LED-stripbelasting en voedingsvermogen met reserve.

Striplengte × W/m geeft de belasting. Reserve biedt voedingsruimte; controleer spanning, spanningsval en fabrikantlimieten.

Resultaat

Vermogen: 60 W

Stroom: 2.5 A

Vermogen + Vermogensmarge: 72 W

P = m × W/m · I = P/V

Continu nominaal vermogen. Marge wordt bij de belasting opgeteld, niet bij de voedingscapaciteit. Controleer spanningsverlies, voedingspunten en fabrikantlimieten.

Gegevens en methode · Konica Minolta

Eenheden en oppervlakken

Reken eenheden om en schat de luminantie van een mat oppervlak. De berekeningen zijn onafhankelijk: lengte verandert de 3D-scène niet.

Lux (lx) is ontvangen lichtstroom per m²; lumen (lm), uitgezonden lichtstroom. cd/m² of nit is luminantie; lm/W is lichtrendement.

Resultaat

300 lx = 27.87 fc

Luminantie · Lambert: 47.75 cd/m² = 47.75 nit

L = Eρ/π

Lichtrendement: 100 lm/W

5 m = 16.4 ft = 196.85 in

L = Eρ/π veronderstelt een gelijkmatig verlicht mat Lambertiaans oppervlak. Niet voor lichtgevende schermen, glas of spiegelende oppervlakken.

Gegevens en methode · Konica Minolta
UW PROJECT BEGINT HIER

Vertel ons hoe uw ruimte moet aanvoelen.

Wij helpen u de juiste Lutron-oplossing te vinden.

Openingstijden klantenservice

Maandag tot en met vrijdag
09:00–14:00 · 15:30–19:00
Zaterdag
10:00–14:00
Juli en augustus: op aanvraag.

Gesloten op nationale, regionale en Madrileense feestdagen en op 24 en 31 december.

Lokale tijd in Madrid : --:--

Tijd CET / CEST : --:-- GMT +1 / 2

Tijd GMT : --:--

CONTACT OPSLAAN

Velden met een * zijn verplicht.

Type klant · Optioneel
Type project · Optioneel
Regio · Optioneel
Land · Optioneel
Mobiel telefoonnummer *
Vast telefoonnummer · Optioneel

Wij bewaren uw aanvraag om deze te behandelen en sturen een kopie naar Global TV en uw e-mailadres. U wordt niet aangemeld voor commerciële berichten.